Siz sayın bayanların kıl problemlerini çözücü, bertaraf edici tek çözüm yolu, belli bir acısı olan klasik iğneli epilasyon tedavisidir. İğneli epilasyon tedavisi yaptırdığınız bölgede iki ay içerisinde gözle görülür somut gelişme görebilirsiniz. Sizi, yaptırmak istediğiniz epilasyon tedavisi hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlattığım bu siteyi dikkatle okuduğunuz takdirde, iğneli epilasyon tedavisinin nasıl bir tedavi olduğunu, bu tedaviyi yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, aşırı kıllanmanın nedenlerini, bu tedavinin basit ve kolay bir tedavi olmadığını, sağlıklı yapılan bir epilasyon tedavisinin kişiyi sonuca götürdüğü halde bilinçsizce yapılan bir epilasyon tedavisinin kişide ne çeşit tahribatlar yaptığını öğreneceksiniz. Kıllar derinin epidermis tabakasındadır ve derinin tırnaklar gibi keratinize eklerindendir. Her kılın bir deri üstündeki kısmı bir de deri içindeki gömülü olan follikülü yani kıl torbası vardır. Kılların asıl geçtiği yerler yağ ve ter bezlerinin salgı kanallarının açıldıkları deliklerdir. Kılların vücudun her tarafında sık ve bol bulunmasının nedenine bağlı olarak hipertrikosis - hirsutizm denir.

 

Bayanlarda aşırı kıllanmanın çeşitli nedenleri vardır.

 

Bu nedenleri şöyle sıralayabiliriz;
 

1-)Kanla aşırı beslenme :Yağ bezlerinden çıkan vellus kılların kanla fazla beslenmesi sonucu kalın ve derinde bulunan kıllar gelişir.

 

2-)Hormonal stimülasyon :Belli bazı bezlerin ürettiği hormonlar vellus kılları besleyen yağ bezi hücrelerini stimüle eder.Böylece cuticulde terminal kıllar oluşur.Çoğunlukla hastalıklı değişimde hirsutismus tan söz edilir .Regl düzensizlikleri mevcuttur.
 

3-) Kalıtımsal-Soya çekim :Daha önce bahsettiğimiz gibi belli sayıda kıl ile doğarız.İstenmeyen aşırı tüylenmelerden güney ülkelerinin koyu renkli insanları daha çok muzdariptirler.Birçok vakada da kalıtımsal faktörler söz konusudur.Bu da estetik olarak rahatsızlık verir.Bu duruma hipertrikosis denilir.
 

4-)Çeşitli hastalıklar neticesinde kullanılan ilaçlar,
 

5-)-Bulunduğumuz bölgenin iklimsel özellikleri,
 

6-)-Sahip olduğunuz cilt yapısı ve kullandığınız kozmetik türü,
 

7-)-Bilerek veya bilmeyerek aldığımız natürel tüylerinizin zamanla yapılarının değişerek kalınlaşması, fazlalaşması. 

 

8-)Özellikle yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulaması sonucunda, kıllanmada aşırı artış
Vücutta hormonal değişimlerin nedenleri de farklıdır. Yaşantımızın her hangi bir döneminde geçirdiğimiz sıkıntıları, üzüntüler, sinirsel durumsal veya hamilelikler çoğu zaman hormon düzenimizi altüst eder.

 

Yediğimiz yiyecek ve sebzelerin hormon katkılı olması veya cinsel dürtüleri nötrleştiren maddelerin yiyeceklere konması da ayrı bir nedendir. Bunlar vücuttaki erkeklik hormonlarını baskın hale getirir, regl düzensizlikleri yaratır. Bu nedenden oluşan aşırı kıllanma ilk olarak çenede sakal şeklinde kendisini gösterir. Aileden geçen aşırı tüylenme doğuştandır. Cilt yapınızın yağlı olması tüyleri besler. Bu da demektir ki kuru ciltler üzerinde fazla tüylenme görülmez. Ağdayla, cımbızla, iplikle veya jiletle alınan natürel tüyler zaman içerisinde hızla sertleşir, çoğalır, yapıları değişir ve bir ömür boyunca devamlı olarak alma zorunluluğu getirir. Sebep ne olursa olsun zamanla kılların döküleceğini ummak hatadır. Ne sebepten kıllanmanız fazlalaşırsa fazlalaşsın sorununuzun çözümü mümkündür. Bu da tecrübeli güzellik uzmanları tarafından yapılan sağlıklı bir epilasyon tedavisi ile sağlanır. Kılın deri içinde kalan kılı besleyen, büyüten kök kısmına çok kısa süreyle verilen elektrik akımı sertleşmiş olan kılın aşama aşama incelmesini, seyrelmesini ve en sonunda tamamen yok olmasını sağlar.